Do Banskej Bystrice príde naozajstná svetová hviezda – fenomenálny americký basgitarista Fernando Saunders

Výnimočný muzikant hral s Lou Reedom, Jeffom Beckom i Ericom Claptonom. Fernando Saunders bol tiež basgitaristom v skupine speváka Joe Cockera, spolupracoval s viacerými členmi skupiny Rolling Stones či so speváčkou Tori Amos. V piatok 4. mája poteší hudobných fajnšmekrov v banskobystrickom Klube 77.

Fernando má za sebou 11 radových albumov s Lou Reedom (z rokov 1982-2008). Jeho prvý sólový album „Cashmere Dreams“ vyšiel v roku 1989, naledoval „The Spin“ (1993). „I Will Break Your Fall“ – tretí sólový album – bol v Nemecku a Švajčiarsku v TOP 10, v USA a Kanade sa umiestnil v TOP 40! V roku 2011 vydal štvrtú sólovku „Plant a Seed“, na ktorom sa mimo iných podieľal aj člen skupiny Čechomor Karel Holas. O dva roky neskôr (2013) vyšiel uznávaný album „Happiness“ s hosťami ako Lou Reed, Suzanne Vega, Jan Hammer.

Zoznam legendárnych hudobníkov s ktorými počas svojej kariéry hral je naozaj ohromujúci: Lou Reed, Jeff Beck, Jan Hammer, Jimmy Page, Eric Clapton, Steve Winwood, Luciano Pavarotti, Kip Hanrahan, Larry Young, Pat Benatar, John McLaughlin, Marianne Faithfull, Slash, Hamilton Bohannon, Ron Lane, Joe Cocker, Ronnie Wood, Charlie Watts, Bill Wyman, Tori Amos či Suzanne Vega.