LADY JANE & RENÉ LACKO BAND – LED ZEPPELIN TRIBUTE

Dátum/čas
07.12.2018
20:00

Miesto konania
Klub 77


Špeciálny večer plný najlepších skladieb fenomenálnej kapely LED ZEPPELIN

LadyJane

– spev, fúkacia harmonikaJana

– spevu sa venuje od mala, má za sebou úspešné absolvovanie speváckych súťaží, spievanie v rockových kapelách, nahrávanie v štúdiách, vystupovanie na najväčších rockových festivaloch (Masters of Rock, TopFest, Červeník, Terchovský Budzogáň..), živé TV prenosy a rádiá, turné a vystúpenia s Gwyn Ashton, Desmod, Horkýže Slíže, Zuzana Smatanová, Hex, Harley..

– nasledovali spolupráce s rôznymi slovenskými umelcami (Martin Sarvaš, Kamil Peteraj, Michal Kovalčík, Peter Farnbauer..), vydanie vlastného albumu Osudy čiar, stala sa tvárou Harleys & Customs

– v rokoch 2011 – 2017 pôsobila ako frontman kapely Electric Lady (Led Zeppelin tribute) a taktiež bola roky členkou Bank of Joe a úspešného dua Joe & Jane. Led Zeppelinu ostala verná naďalej a pokračuje v koncertovaní spoločne s René Lackom – bravúrnym slovenským gitaristom.

René Lacko

“Hendrix bol mojim Bohom, jeho štýl hry ma doslova fascinoval”, priznáva René. Dôkazom toho je, že v roku 1996 sa zúčastnil v Severnej Karolíne súťaže v interpretácií skladieb Jimiho Hendrixa, ktorú vyhlasuje každý rok Hendrixova rodina. Skončil v jednom z semifinálových kôl ako najlepší Európan na 2. mieste.

Okrem Hendrixa sú jeho vzormi napríklad Steve Ray Vaughan, B.B. King, Eric Clapton a iný bluesový a bluesrockoví velikáni. Nezostal však iba v tieni svojich gitarových hrdinov, ale pustil sa aj na vlastnú hudobnú cestu. Svoje umenie prezentuje na koncertoch v kluboch a festivaloch doma aj v zahraničí, kde vystupuje so svojou bluesrockovou kapelou DownTown. Za sebou má niekoľko CD. Najnovší štúdiový album Blind man vyšiel vo Februári 2013 a v apríli 2015 vyšla výberovka live nahrávok pri príležitosti 20. výročia založenia kapely s názvom 20 years before.