PIGS ON THE WING – PINK FLOYD / DARK SIDE OF THE EARTH

Dátum/čas
02.03.2018
20:00

Miesto konania
Klub 77


DARK SIDE OF THE EARTH – Nový koncertný program skupiny PIGS ON THE WING. Už z názvu vyplýva, že sa jedná o re-make najpredávanejšieho albumu všetkých čias v podobe, v akej by ste si ho mali možnosť vypočuť naživo na svetovom turné Pink Floydu v roku 1974. Okrem živej verzie albumu Dark side of the Moon máme pripravené ďalšie kultové skladby z tohto obdobia ako napríklad Shine on you crazy diamond, Echoes, Astronomy Domine a v neposlednom rade aj niekoľko neodmysliteľných hitov ako Comfortably Numb. Novinkou je aj maximálne synchronizovaný obraz projekcií so živým hraním, a to aj napriek improvizáciám v partoch ako napríklad gitarové či klávesové sóla. Vystúpenie môže byť rozdelené na dve samostatné kolá s krátkou pauzou a niekoľkými prídavkami na záver.

PIGS ON THE WING

Hudobná skupina PIGS ON THE WING sa od svojho vzniku v roku 2007 sústreďuje na hudobnú tvorbu svetoznámej britskej kapely Pink Floyd. Špecifickým prínosom členov skupiny sú videoprojekcie, ktoré sú svojim obsahom aktuálne a námety čerpajú zo súčasnej politickej, ekonomickej a medziľudskej sféry. V porovnaní s inými revivalovými kapelami prináša PIGS ON THE WING na hudobnú scénu svojrázne prepojenie progresívnej rockovej hudby s problematikou, ktorá trápi mnohých súčasníkov.

WWW.PINK-FLOYD.SK

Skupina od svojho vzniku v roku 2007 koncertuje po Českej a Slovenskej republike s konceptuálnymi vystúpeniami, ktorých neodmysliteľnou súčasťou je okrem hudby Pink Floyd aj autorská projekcia, zvukové efekty, preklady skladieb a mnoho ďalších prvkov, ktorými sa snaží odlíšiť od rádového revival vystúpenia. Kvalita koncertov sa opiera o stovku veľkých a malých vystúpení v kluboch, open-air, či v priestoroch rôzneho charakteru. Podieľali sme sa aj na zatiaľ najväčšom Pink Floyd projekte v Českej republike – The Wall 2009, ktorý tvoril platformu pre ďalšie vystúpenia z dielne autora projektu – Filipa Benešovského.