piatok, 01. 05. 2015 o 19.00
WALTER SCHNITZELSSON web
FUNNY FACES web
Mladé slovenské kapely Walter Schnitzelsson a Funny Faces sa rozhodli ísť na spoločné turné, na ktorom chcú dokázať, že mladá slovenská vlna má čo ponúknuť a že ich koncerty sa oplatí vidieť. Prví menovaní minulý rok vyhrali cenu Nováčik roka na Radio_Head Awards a následne ju potvrdzovali v kluboch, na námestiách, či festivaloch ako Grape, Pohoda a Rock for people, no aj ako predkapela Peta Dohertyho. Pieštanskí Funny Faces majú čerstvý debutový album My Odds and Ends a ambície predstaviť ho čo najväčšiemu publiku a potvrdiť, že patria medzi najnádejnejšie mená na domácej scéne.


sobota, 02. 05. 2015 o 20.00
VZBURA POD URPÍNOM vol. 4
SLODO krstí 974 05 EP
SLODO - HAŤO (BBZOO) web
+ WUASHICA - RUSTO - PATIBI (BS CITY) + VULGÁR - QETÝ (BBZOO)
DJ's: RORE - CIMO - TRG
+ FREE STYLE BATTLE
piatok, 08. 05. 2015 o 19.00
KURKUS web
HUMANOID web
Na svetový deň chôdze sa odohrá naozaj netradičný dvojkoncert.
Atmosféru už od začiatku zvrhne vulgárna pop/dance/punk-ová kapela KURKUS (Košice), po ktorej na pódium prikráča trip-hop/funk/pop metal-ová skupina HUMANOID (Banská Bystrica) a bude pokračovať v tomto šialenstve.

sobota, 09. 05. 2015 od 10.00 (obec Vlkanová)
STRETNUTIE VETERÁNOV - ÁUT A MOTORIEK web
Hudobný program:
PETER NAGY & INDIGO
RENÉ LACKO & DOWNTOWN BAND
ROXETTE REVIVAL (CZ)
VESTIS - KABÁT REVIVAL

štvrtok, 14. 05. 2015 o 19.00 - dobrovoľné vstupné
DIVADLO ZUŠ JÁNA CIKKERA (Banská Bystrica)
uvádza čiernu komédiu
RYBA PRE ŠTYROCH
piatok, 15. 05. 2015 o 20.00
MADE IN CHINA TOUR
MŇÁGA A ŽĎORP web
MADE IN CHINA pokračuje ďalej! Po koncertoch v Čine sú späť :)
Legendárna kapela MŇAGA a ŽĎORP opat pride na  malé slovenské turné. Kapela hrá v životnej forme a ich koncerty publikum doslova rozbijú. Koncertný program je postavený ako best off a playlist je úplne nový.

sobota, 16. 05. 2015 o 20.00
NIRVANA & KURT COBAIN ŽIJÚ web
Spomienka na jednu z najzásadnejších rockových kapiel všetkých čias spojená s inštaláciou pamätnej tabule venovanej Kurtovi Cobainovi (R.I.P. - 5. 4. 1994).
Účinkuje
NIRVANA REVIVAL BAND web - najlepšÍ revival NIRVANY (a nielen na Slovensku).
utorok, 19. 05. 2015 o 19.00
WHISKYHO CESTOVATEĽSKÉ KINO - KAMERUN web
Odľahlé horské kráľovstvá, tropické západoafrické pralesy, Pygmejovia, šamani, šimpanzy,  ale aj pouličné grily , obrovská metropola Douala či ľudoprázdne pláže Guinejského zálivu...aj o tom bude reč na Whiskyho cestovateľskom kine o Kamerune.
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil 63 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Venezuelu, Laos, Kamerun, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Peru, Sumatru, Austráliu,Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...
Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

piatok, 22. 05. 2015 o 20.00
SATÉNOVÉ RUKY web
Bratislavskú skupinu Saténové ruky tvoria dlhoroční priatelia, ktorí sa najskôr s hudbou stretávali profesijne, alebo ako hudobní fajnšmekri. Ako to už býva, kapela sa sformovala spontánne. Jej príbeh začal počas silvestrovskej dovolenky v dnes už neexistujúcom penzióne Villa Aida v obci Hodruša – Hámre, kde Vlado Janček a Bebe vymysleli v rámci krátenia chvíle pár pesničiek pre ich rodiny. Medzi nimi bol prvý singel s dadaistickým textom Príbor, ktorý sa nachádza aj na pripravovanom debutovom albume Bozkávam(vychádza)14.5.2015. Neskôr sa k dvojici pridal Kasko a dnes už tvoria spolu s Jožom Lipom kompletnú zostavu Saténových rúk. Štvorica hrá podľa ich slov primitive rock a s nadhľadom hovorí o svojej hudbe ako o "nesprávnej odpovedi na britpop a správnej odpovedi na slovenský pop a český underground."
Vydanie albumu Bozkávam avizuje kapela na jar tohto roku. Nachádzať sa na ňom bude 14 skladieb, medzi nimi aj hit Kde mám bundu?, skladba Fúzy, Spleen či Prostredsong. Album koprodukoval spolu s Kaskom spevák, hudobník a hudobný producent Tomáš Sloboda (Le Payaco, Sounds Like This).
VYDRAPENÁ BUŽÍRKA PUNK SYSTEM web
Michala Kaščáka nepozná málokto kto sa pohybuje na slovenskej hudobnej scéne. Poznáme ho hlavne z kapely BEZ LADU A SKLADU, ktorá je mojou srdcovou záležitosťou, nakoľko týchto chlapcov som sledoval od ich začiatkov až po súčasnú dobu a verím že ešte nepovedali posledné slovo. ďalšia hudobná poloha Michala je jeho projekt NEUROPA, skvelý projekt hraný so živou kapelou, dychmi a elektronickými podmazmi. Málokto však zažil Michala Kaščáka ako nekompromisného pankáča. Takým prvým pokusom po pankáčsky parodovať popové pesničky našich populárnych stálic bolo happeningové zoskupenie VEZENSKÉ GULE, kde zamaskovaní za pankáčov s kefami na hlavách hrali zopár koncertov spolu s kolegom z bývalej kapely BEZ LADU A SKLADU, s BEDLYM. Táto poloha sa mu určite zapáčila a tento rok vzniká krásny raritný dvojalbum vdaný na vinyle v náklade asi 250 kusov. Táto jeho nová kapela sa volá VYDRAPENÁ BUŽÍRKA PUNK SYSTEM. Pamätám si ako sme s naším nezávislým amatérskym labelom fukkavica records vydali singel na CD, na ktorom sa nachádzali aj dve skladby z tohoto dvojalbumu. Bolo to asi v roku 2005. Ale poďme k samotnej platni a muzike. Celé dielko působí velmi kompaktne. Krásny vyložene pankáčsky obal s textami a kopou fotiek usporiadaných do šialenej koláže. Na zadnej strane, a na túto fotku som osobne veľmi hrdý, je záber z WC-STAGE, kedy v roku 2003 vystúpila VBPS po prvýkrát v Trenčíne.
Album začína s jednou najvacsich peciek, VZDELANIE A VEDA, po nej nasleduje ŠPORTU ZMAR už zo spomínaného singlu. Táto skladba mi silne pripomína tvorbu ranných FPB Teplice, keď Míra Wanek ešte nevedel že založí Už JSME DOMA..Obdivuhodný hlasový prejav , kde s neuveriteěnou rýchlosťou Michal rapoce nekonečné množstvo skratiek, celé v duchu DEAD KENNEDYS. ABSOLUTELY NO SPORTT vystihuje textovo tématické zameranie celého albumu v zmysle žiaden šport, i keď mi je to troošku divné, nakoěko Michal vyštudoval FTVŠ s odbornosťou telocvik a zemepis. /Alebo sa mýlim? Fakt toto si už presne nepamatam./ Nemecky spievaná SPORT IS MORD ma neoslovila, myslím že toto je najslabšia pieseň na albume. Magická je 9-1992. Z nej som sa dozvedel že FSH-FEDERÁCIA SPOLOČENSK´HO HOKEJA pri ktorej BUŽÍRKA funguje vznikla v roku 1992. Filipovsky ladená skladba NAD HROBOM nenecháva nikoho na pochybách že Michal sa netají obdivom k tomuto slovenskému velikánovi – Jarovi Filipovi. Užasné texty protišportovou tématikou s nadhladom a humoromzvozia každého a všetko čo má niečo spoločné so športom a slípami. Vieme že členovia FSH jednoznačne preferujú trenky. Adidas-pleas, ja nie som fas. Swarzenneger nosí slípy a ZAPPA FRENKY oblieka trenky. Skvelé, skvelé a ešte raz skvelé. Ku koncu albumu prichádza RIEŠENIE o tom ako treba v GRÉCKU zbúrař všetky štadióny na vlastné náklady. V sklůadbe TANCUJTE HRÁČI počuje Tonyho Ducháčka z GARÁŽE alebo rovno Miška z BEZ LADU? A na koniec štvrťhodinový track hovoreného slova s názvom KULTUROLÓGIA. Je určený hlavne tým, ktorí s prepracovali až sem a doteraz nepochopili význam niektorých textov. Hudobne hrajú chlapci z BUŽÍRKY veěmi vyrovnane, nikto nikoho nezatieňuje svojím hudobným prejavom ani genialitou. Michal si na bubnoch vytvoril svoj pankáčsky štýl, gitarista hrá v duchu STEVE JONESa zo SEX PISTOLS pod heslom :”Nemám rád gitarové sóla…a to preto, lebo ich nerád hrám a aj tak ich nemám rád.” Do toho sa mieša spoľahlivá basa. Ale chpapci z VBPS sú vinikajúcimi vokalistami , nakoľko sú zároveň aj členovia recesistického speváckeho telesa
FREE VARLATA ANGEL VOICES a to dokazujú sem-tam aj na tejto dvojplatni. Mám úžasný pocit z tohto albumu, srší geniálnymi nápadmi, ešte lepšími textami a je z neho cítiť nadhľad a hlavne priateľstvo. Kapela sa na nič nehrá, nemá pred sebou vytýčené nekonečné ciele. No proste majú to v p… Iste doporučujem každému fajnšmekrovi toto mať doma.
sobota, 23. 05. 2015 o 20.00
DAGMAR ROSTANDT web
Večer slávnych muzikálových a filmových melódií.
Dagmar Rostandt - účinkovala v opere,  vo svetových muzikáloch, rockových kapelách, nahrala niekoľko albumov, koncertovala s americkými jazzmanmi priamo v New Orleans, momentálne spieva prevažne R&B a soul. Má dlhoročné divadelné skúsenosti, príležitostne si zahrá v seriáli, či nahráva v dabingu.

piatok, 29. 05. 2015 o 20.00
LIVEBAND - BON JOVI REVIVAL web
štvrtok, 04. 06. 2015 o 20.00
MILO KRÁĽ BAND web
Klub 77 pre vás pripravil zaujímavý hudobný večer so skupinou Milo Kráľ band z Martina. Formácia je postavená okolo známych hercov
Mila Kráľa a Barbory Švidraňovej (Búrlivé víno, Vdova či Panelák).
MK Band interpretuje veľmi sugestívnu scénickú a divadelnú hudbu vysokej kvality určenú ako pre náročného poslucháča tak aj pre ľudí, ktorí radi vyhľadávajú niečo netradičné no zaujímavé. Skladby skomponoval Milo pre rôzne divadelné predstavenia a otextovali ich Jožo Urban, Dodo Gombár a Ľ.Feldek. MK Band momentálne koncertovaním podporuje svoj rovnomenný debutový album, ktorý vyšiel na sklonku minulého roku.
Želáme vám krásny hudobný zážitok.

piatok, 05. 06. 2015 o 20.00
THE BADGE web
Skupina The Badge vznikla koncom roka 2011 ako zostava nadšencov pre hudbu 60. rokov. Za svoje necelé dva roky fungovania absolvovala množstvo koncertov po celom Slovensku, nahrala koncertné DVD a zopár autorských pesničiek uzrelo svetlo sveta. V repertoári skupiny prevláda tvorba The Beatles, Cream, Jimi Hendrix, ktorú dopĺňa vlastná tvorba, ale aj napr. Deep Purple, Soulmen, a pod.  
Zloženie:
Marián Lucký - gitara a spev - do hudobného sveta sa uviedol ako zázračné dieťa, vo veku 15 rokov na seba upozornil interpretáciou skladieb od Jimiho Hendrixa. Dlhé roky viedol skupinu Experience. 
Fedor Freš- basgitara a spev - známy slovenský rocker, pôsobil v skupinách Soulmen, Prúdy, Collegium musicum, Fermata a Blue Effect. 
Peter Szapu - bicie, ďalšia známa tvár na našej rockovej scéne, hral v skupinách Fermáta, Prúdy, Collegium musicum. 
Jakub Tvrdík - klávesy a spev - najmladší člen, so skúsenosťami v skupinách Billy Barman a Lovely Pimps.
sobota, 06. 06. 2015 o 19.00
GROW UP! web
+ support
Turné k novému albumu "Takí akí sme" žilinskej punkovej kapely GROW UP!
piatok - sobota, 19. - 20. 06. 2015, Amfiteáter Banská Bystrica
ROCKSCAPE 2015 web
Priatelia a je to tu. Po roku sa opäť stretneme na festivale plnom hudby, lásky a slobody, na festivale ROCKSCAPE 2015.

Potvrdení účinkujúci:


THE CARBURETORS (NOR)
Fast forward rock’n’roll forever! Mix Chucka Berryho a Motörhead – aj takto je charakterizovaná rocknrollová senzácia posledných rokov – nórska kapela The Carburetors.
HORKÝŽE SLÍŽE
Naivne punková legenda z Nitry. Ich recesistickú tvorbu určite netreba predstavovať
PARA
Bratislavská poprocková formácia, ktorá tento rok oslavuje 20. výročie od svojho vzniku, je dlhodobo považovaná za jednu z najlepších koncertných kapiel na Slovensku.
SENDREIOVCI
Rómske hudobné zoskupenie okolo Vlada Sendreia.
CHIKI LIKI TU-A
Špecifická multižánrová trojica z Prešova tento rok vydáva očakávaný nový album a po jarnom klubovom turné určite vylezú na svetlo open air pódií v skvelej forme.
PUDING PANI ELVISOVEJ
Najlepšia koncertná kapela roka 2010, ktorá pred dvadsiatimi rokmi vznikla ako svojská odpoveď na vtedy populárne britpopové kapely, sa po krátkej pauze vracia na koncertné pódiá.
ZÓNA A
Legenda, ktorá už vyše 30 rokov brázdi československé punkové pódia so svojimi nesmrteľnými hitmi.
ZLOKOT
Oceňovaná hviezdna zostava, na čele s rapperom Lyrikom, ktorá si podľa vlastných slov razí vlastný štýl slovenskou hudobnou scénou.
FREIRAUM 5
Momentálne jedna z najpopulárnejších rakúskych rockových kapiel s vynikajúcim spevákom.
GREXABAT
Známa hard-rocková formácia vyráža opäť na pódiá s novým albumom.
BAD KARMA BOY
Indie rockové trio z Bratislavy, ktoré založil gitarista skupiny Para, ponúka slovenské piesne s osobitou atmosférou a kvalitným spevom.
FROM OUR HANDS
Pôvodne punkrocková kapela z Bratislavy, absolvovala počas svojej existencie hranie na viacerých veľkých festivaloch a predskakovala kapelám ako InéKafe či českým Sunshine na vypredaných turné.
VRBOVSKÍ VÍŤAZI
Súrodenecké duo z Vrbového je raritným predstaviteľom žánru “priemyselný folklór“, hraným na autentických, doma vyrobených nástrojoch. Ich koncerty sú jedinečným zážitkom.
MILLHOUSE
Stoner-rocková formácia z Bratislavy, ktorá pôsobí na svetovej scéne od roku 2007.
CHYBNÉ VZORY
Hudba a spev v podaní chlapčenskej skupiny z Banskej Bystrice. Svoju závratnú kariéru odštartuje táto štvorica premiérovým koncertom na festivale Rockscape 2015.
JB
Nahlas a rýchlo. Kings of dirty rock’n’roll na festivale nesmú chýbať!
VAUDEVILLE
Psychobilly a rockabilly kapela z Martina, ktorá ctí klasického ducha rock’n’rollu á la Stray Cats a legendárneho Elvisa Presleyho.
HUMANOID
Funk-triphopová šestica s kvalitnými slovenskými textami.
SHADOW OF TELEVISION
Svetlá budúcnosť československého punku. Mladá štvorica z Levíc, šíriaca odkaz klasických punkových kapiel 70-tych rokov, si počas krátkeho fungovania získala mnoho pozitívnych ohlasov.
MYSTERY OF 19th OCTOBER
Banskobystrická progressive-punková kapela predstaví okrem tradičnej energickej show aj piesne z nového albumu.
HUDOBNO TANEČNÉ ŠTÚDIO ZVOLEN
Mladé spevácke a hudobné talenty prídu opäť ukázať, čo sa za uplynulý rok naučili.
sobota, 19. 09. 2015 o 19.00
BETRAYERS OF BLOOD Pt. 11
Line-up a viac info už čoskoro!
sobota, 26. 09. 2015 o 20.00
DEPECHE MODE PARTY vol. 8 web
Pozývame Vás už na ôsmu z čiernych osláv kultovej skupiny DEPECHE MODE.
Hudobný hosť: ??????
piatok, 16. 10. 2015 o 20.00
HODOŠTIAK vol. 11
ZNOUZECNOST (CZ) web
PIVNICA web
+ supports
sobota, 31. 10. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
HALLOWEEN PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

piatok, 06. 11. 2015 o 20.00
GALADRIEL web
+ support
streda, 16. 12. 2015 o 19.00
WHISKYHO CESTOVATEĽSKÉ KINO web
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil 63 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Venezuelu, Laos, Kamerun, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Peru, Sumatru, Austráliu,Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...
Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

štvrtok, 17. 12. 2015 o 19.00
SLOBODNÁ EURÓPA web
JB - KINGS OF DIRTY ROCK'N'ROLL web
Tradičná oslava rock'n'rollu v Klube 77.