piatok, 05. 12. 2014 o 20.00
ŽIARISLAV A BYTOSTI web

Predslnovratový koncert
Skupina Žiarislav a Bytosti hrá novodrevný folklór vlastnej tvorby v štýle "RODO" na prírodné hudobné nástroje.
Žiarislav nahral a naspieval ako multiinštrumentalista väčšinu svojich dosiek (11) sám s nástrojmi, ako píšťaly, fujary, husle, korytová basa, basička (čelo), ozembuchy, bunkoše, hrkálky, bubny “doby” a tiež s gitarou a akustickou basgitarou a ďalšími inštrumentami. Pre jeho hudbu sú príznačné pôsobivé dvoj a viachlasy. Námetovo i celkovo čerpá z pôvodných hudobných i kultúrnych koreňov, avšak s výnimkou niekoľkých ľudových výpožičiek ide o novú tvorbu.  Niektoré jeho piesne znejú ako dynamické pokračovanie folklórneho vývoja, ktorý u nás v tvorivosti akoby zmrzol, ale iné, a tých je na najnovšom CD (Pri prastarom dube) viac, predstavujú premostenie s duchom súčasnej doby, hlavne vo veci hudobných postupov. Jeho hudba zvukom aj prístupom nepodobá na nič iné. Väčšinou ho zaraďujú do škatuľky “world music”, sám označuje svoju hodbu ako novodrevnú a štýl ako “RODO”. Koncertuje spravidla so skupinou Bytosti. Hrajú s ním Bohdan Dobroslav – spev, píšťaly, Dobyrad – bubny doby, Barbora – spev, basa.


sobota, 06. 12. 2014 o 20.00
VEČER JOHNA LENNONA
Premietanie filmu JOHN LENNON...PRAVDIVÝ PRÍBEH a koncert skupiny JOHN LENNON REVIVAL.
Koncert pri príležitosti 34. výročia tragickej smrti Johna Lennona (R.I.P. 8. 12. 1980).

streda, 10. 12. 2014 o 19.00 - VSTUP VOĽNÝ
KULTY A SEKTY A ICH RIZIKÁ V SÚČASNOM SVETE
Prednáško-diskusia s PhDr. Petrom Papšom, PhD.

piatok, 12. 12. 2014 o 20.00
RENÉ LACKO & DOWNTOWN BAND web
Vynikajúci inštrumentalista, ktorého štýl je ovplyvnený celou radou gitaristov, od B. B. Kinga cez Erica Claptona až po Jimmiho Hendrixa. Bol to práve spôsob, akým interpretuje Hendrixove skladby, ktorý mu vyniesol medzinárodné uznanie.
sobota, 13. 12. 2014 o 17.00
ZIMNÝ MASAKER Z LÁSKY
ČAD web
TRUCKI
BRAINSCAN web
INTERCITY
RUBANISKO
Alternatívny nielen hudobný festival.
pondelok, 15. 12. 2014 o 19.00
CHARITATÍVNY VEČER NULA
Večer plný dobrej hudby, poézie a aforizmov.
Vystúpi už dobre známa
Generácia NULA (Peter Papšo, Marcel Páleš, Pavol Korba a Ľudo Majer), hudobný hosť bude Tomáš Dobrík zo skupiny 220 Voltov. Vstupné - pekná hračka, alebo ľubovoľné finančné vstupné, za ktoré sa kúpia hračky. Všetky budú v tomto predvianočnom čase venované detičkám, ktoré kvôli vážnej chorobe nemôžu byť so svojimi rodinami a ležia na detskej onkológii v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.
utorok, 16. 12. 2014 o 19.00
HRANA - POCTA MAREKOVI BREZOVSKÉMU web
Jeden z troch posledných koncertov uzatvárajúci Projekt Hrana.
Účinkujú: OSKAR RÓZSA - basgitara, spev / VLADO "SLNKO" ŠARIŠSKÝ - klavír, spev / MARTIN VALIHORA - bicie
streda, 17. 12. 2014 o 19.00
WHISKYHO CESTOVATEĽSKÉ KINO - ALBÁNSKO, KOSOVO, MACEDÓNSKO web
5000 km po západnom Balkáne. Posledné neturistické miesta úchvatného Albánska, ktoré bolo celú druhú polovicu 20teho storočia nepriedušne zakonzervované jednou z najšialenejších diktatúr modernej histórie, obrovské hory, odľahlé dedinky, kde sa dá ešte zažiť najúprimnejšiu pohostinnosť v Európe, historické mestá, zatiaľ relatívne nepokazené komerčnou turistikou, nádherné pobrežie Iónskeho mora, lemované vysokými horami, ktoré už bohužial objavujú cestovky, macedónske „more“ Ohrid,  ale aj krásna scenéria kosovskej prírody v kontraste s pomníkmi pripomínajúcimi  zverstvá etnických čistiek počas balkánskeho konfliktu. Aj o tomto bude reč na ďalšom Whiskyho cestovateľskom kine.
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 60 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 30 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál, Venezuelu, Laos, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...
Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

štvrtok, 18. 12. 2014 o 19.00
SLOBODNÁ EURÓPA web

JB - KINGS OF DIRTY ROCK'N'ROLL web
Tradičná oslava rock'n'rollu v Klube 77.
piatok, 19. 12. 2014 o 20.00
IRON MAIDEN NIGHT
MAIDEN TRIBUTE BAND (MTB) web web
Jediný a zároveň jedinečný Maiden tribute band na Slovensku vám zahrá tie najznámejšie pecky od legendárnych Iron Maiden z takmer celeho obdobia ich fungovania.
To ako sa MTB popasovali z neľahkým repertoárom legendárnych Iron Maiden, vzbudzuje v skutočnosti zaslúžený obdiv. Svoju poklonu ku originálu pojali vskutku dôkladne.
Nenechajte si ujsť možnosť vidieť na živo kapelu, ktorá sa svojim hudobným prevedením a spevom zaslúžene zaraďuje medzi TOP revival na Slovensku.

sobota, 20. 12. 2014 o 20.00
OKOLOVIANOČNÉ DEATH MOROZ TOUR
HELENINE OČI web

ODTIAĽ POTIAĽ web
Vianočný koncert mimozemšťiakov z planéty Východ.
Helenine Oči vznikli pred takmer 15 rokmi vo svojom rodnom Prešove. Kedykoľvek padne otázka, aky žáner hrajú Helenine Oči, zakaždým sa im dostane inej unikátnej odpovede. Všetku svoju silu sústreďujú do toho, aby čo najlepšie zabávali svojich fanúšikov, čoho výsledkom je vášnivý, energetický a nekonečne rastúci fan base.
Kapela momentálne vystupuje v zložení: Lynch (spev), Kubo (sólová gitara), Durky (basa) a Skippy (bicie, spev).
O správny rozbeh na HO „okolovianočných žúrkach“ sa postará (taktiež Prešovská a taktiež výborná) kapela ODTIAĽ POTIAĽ.

štvrtok, 25. 12. 2014 o 19.00
YNÉ VIANOCE web
Zimná verzia letného festivalu Yní víkend. Tento rok budú Yné Vianoce o psíkoch - výťažok pôjde na karanténnu stanicu.
Čaká nás veľa punču, hudby, starých priateľov...a ešte aj pomôžeme zvieratám v núdzi.
Účinkujú:

FROM OUR HANDS web
GOT BLUE BALLS web
CHRISTMAS web
HARD TO SAY web
THE MYSTERY OF 19th OCTOBER web
VERDIKT ZNIE - unplugged web

piatok, 26. 12. 2014 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
ŠTEFÁNSKA HAWAI PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

sobota, 27. 12. 2014 o 19.00
HODOŠTIAK FEST vol. 10
10. ročník festu bez prerušenia od roku 2005. Máte sa na čo tešiť!
PIVNICA (hardcore punk) web - 11 rokov na scéne - krst nového albumu
ŽELEZNÁ KOLÓNA web
THE PUBLIC web
K1K6W1V
(máte radi Kritickú Situaci, Balaclavu a pod..? To je dobre, lebo my tiež)
PUNK RÁDIO web

piatok, 16. 01. 2015 o 19.00
PEARL JAM TRIBUTE web

sobota, 17. 01. 2015 o 20.00
XINDL X (CZ) web
Xindl X opäť na Slovensku! Jeden z najpopulárnejších českých pesničkárov, ktorého hity Anděl, Dysgrafik, Láska v housce, Štědrý večer nastal, Barbína či V blbým věku patrí k najhranejším pesníčkám v českých rádiach. V našom klube odohrá akustický koncert spolu s gitaristom Lukášom Bundilem v rámci slovenského turné k svojmu tohtoročnému CD Čecháček Made. Ako predskokanka sa predstaví Mirka Miškechová.

piatok, 23. 01. 2015 o 20.00
U2 NIGHT

OCTOBER /U2 REVIVAL/ web
Najlepší U2 Revival nielen na Slovensku!!!
sobota, 24. 01. 2015 o 20.00
PEACOCK BALL - krst albumu web
special guest: MARIÁN VARGA web
PEACOCK BALL si pre Vás na tento večer pripravila krst svojho prvého oficiálneho albumu s nezameniteľným názvom spolu s originálnym a nezabudnuteľným živelným vystúpením. Špeciálnym hosťom a krstným otcom nového albumu bude slovenská legenda a celosvetovo uznávaný hammondista Marián Varga. Tento večer sa bude niesť v znamení energie, veľkej show a poctivého hudobného výkonu v podobe výlučne vlastných inštrumentálnych skladieb.
PEACOCK BALL je na hudobnej scéne najmä známa ako mladá psychedelicko-rock'n'rollová formácia tvorená kvartetom hudobníkov z Banskej Bystrice, ktorá pôsobí na slovenskej a českej scéne už viac ako 2 roky. "Inštrumentálne poňatie, energická show, gitarová improvizácia a prvky psychedélie" aj takto by sa dala stručne charakterizovať tvorba a vystupovanie kapely. Influencie rockovej scény 60 a 70 rokov ako aj súčasnej progresívnej scény, doplnené o zvuk legendárnych orgánov hammond ešte intenzívnejšie umocňujú celkový vintage charakter kapely.
PEACOCK BALL sú:
Andrej Kováčik – guitar
Peter Komora – hammond L100 organ
Vladimír Šipkovský – bass guitar
Tony Benedek – drums
piatok, 06. 02. 2015 o 19.00
CHILLY PRÁSHOCK web
Rozlúčkový koncert
piatok, 20. 02. 2015 o 19.00
SNOVONNE (USA/FIN/SVK) web web
Snovonne je progressive-rock-metal-avatgardná speváčka, skladateľka a producentka, ktorá v súčasnosti pôsobí a striedavo žije v Anglicku, Nemecku a Spojených štátoch amerických. So svojou kapelou dosiaľ vydala dvojicu štúdiových albumov - "It's Sno, Baby – Not Sugar" a "The Nightmare Bride", ktorý obsahuje aj duet so spevákom švédskej kapely Soilwork - Björnom Stridom. Titulná skladba albumu "It's Sno, Baby – Not Sugar" je použitá v hernej konzole Rock Band.
JTR SICKERT (ITA)
web
Fúzia elektroniky a metalu - Groove Electronic Metal, tak sa dá charakterizovať hudba tejto talianskej kapely, ktorej prvý album "You deserve panic" bol hudobnými kritikmi vyhlásený za najlepší undergroundový album roku 2009 v Taliansku. Rovnako dobre bol prijatý odbornou tlačou v celej Európe.
sobota, 21. 02. 2015 o 19.00
BYSTRICA HRÁ AC/DC

Koncert pri príležitosti smutného výročia smrti speváka legendárnej skupiny AC/DC - Bona Scotta (R.I.P. - 19. 2. 1980).
piatok, 27. 02. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
ČESKOSLOVENSKÁ PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

sobota, 28. 02. 2015 o 19.00
CLAWED FOREHEAD (IRAN/CZ) web
+ supports
Neobvyklá kombinácia tvrdej hudby s klasickými nástrojmi (husle, dve violoncellá, bicie, spev) a prelínanie dvoch svetov, Blízkeho Východu (perský spevák Soheil Shadloo) a Európy.

štvrtok, 05. 03. 2015 o 19.00
DAVOVÁ PSYCHÓZA web
+ support
piatok, 06. 03. 2015 o 20.00
BROKEN RAIN + HOSTIA - KRST ALBUMU web
Banskobystrická kapela Broken Rain vychádza z klasického hard rocku a heavy metalu a spája ich s prvkami moderných metalových žánrov. Broken Rain s úspechom predskakovali britským legendám Uriah Heep, absolvovali spoločné koncerty s kapelami ako napríklad Dalriada (Maďarsko), Spiritrow (Taliansko), Stillborn (Taliansko), Anvil Therapy (Taliansko), Merge (Francúzsko), Under A Curse (Taliansko), Diamond Falcon (Rakúsko) alebo Lord Volture (Holandsko).
Debutový album vznikol v produkcii Luba Lichého (Hematit, Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll, Metalinda, Clear, JB...).
Na jeho krste si s kapelou zahrá sláčiková sekcia, gitarista
Igor Fudra (Hematit, Xage, Aeroplane, Tiaxait), spevák a gitarista Alek Malo (Hematit, Dolly Booster, Vestis Kabát Tribute), klávesista Peter Komora (Peacock Ball) a ďalší hostia.
piatok, 13. 03. 2015 o 19.00
REBEL FEST vol. 7
THE BUSINESS (UK) web
+ supports
piatok, 20. 03. 2015 o 19.00
HANBA (CZ) / hc-punk web
REPELENT SS (CZ) / punk rock web
POINT BLANK RANGE / hardcore web
piatok, 27. 03. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
STAR WARS vs GREASE PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

sobota, 28. 03. 2015 o 20.00
TRY web
+ support
sobota, 04. 04. 2015 o 19.00
BYSTRICA HRÁ NIRVANU
Koncert pri príležitosti smutného výročia tragickej smrti Kurta Cobaina (R.I.P. - 5. 4. 1994).
piatok, 10. 04. 2015 o 20.00
RENÉ LACKO & DOWNTOWN BAND - KRST NOVÉHO CD web
Vynikajúci inštrumentalista, ktorého štýl je ovplyvnený celou radou gitaristov, od B. B. Kinga cez Erica Claptona až po Jimmiho Hendrixa. Bol to práve spôsob, akým interpretuje Hendrixove skladby, ktorý mu vyniesol medzinárodné uznanie.
štvrtok, 16. 04. 2015 o 19.00
CHIKI LIKI TU-A web
+ support

piatok, 24. 04. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
90-te ROKY PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

sobota, 31. 10. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
HALLOWEEN PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.