piatok, 06. 02. 2015 o 19.00
CHILLY PRÁSHOCK web
Rozlúčkový koncert
Tak je to. Po dlhej úvahe, rok a pol dlho trvajúcej tvorivej pauze, a niekoľko mesačnej koncertnej pauze sa členovia tohto zoskupenia menom Chilly Práshock rozhodli, že svoju činnosť ukončia. Bez zbytočných slov Vás pozývajú na ich posledný koncert. Vrátia sa do starých čias a zahrajú pre vás ten najlepší koncert ich 5 ročnej kariéry.
Kapelu Chilly Práshock do hrobu odprevadia ich verní kamaráti:

106,9 M.P.a - ten najčaptavejší punk pod Slnkom
ZÁKAZ VSTUPU - po dlhom čase a obnove zostavy znovu na pódiu (niekto umrie, niekto vstane z mŕtvych)
Ku vstupnému 3€ dostane každý CD Prachu na pamiatku.


sobota, 07. 02. 2015 o 20.00
FILMOVÝ"77"KLUB
LEMMY web
,,VŽDYCKY JSEM PIL, KOUŘIL A FETOVAL, ALE TEĎ UŽ JE PŘÍLIŠ POZDĚ NA TO HLEDAT BOHA....“
Dokument zobrazující osobní i profesionální život Lemmyho Kilmistera.
Kombinace motorkáře, hudebníka a chlápka na mytí aut. LEMMY se nemění a nemění se ani jeho styl. Je mu jedno, jestli ho má někdo rád, jde si vlastní cestou a dostane to, co chce. JE RÁD LEMMYM! … Miluju jeho basu a nádherně drsnej hlas, jako kdyby žral nehty. A teď klidně můžu vsadit krk i na to, že si ten rock 'n' roll kurevsky užívá a že to tenhle dědek ještě rozhodně nebalí! Dokument, kterej mapuje všechno! Začátky, milenky (či ty co píchal), skupiny, texty, syna, zájem o vojenskou historii i to, že spolu s Ozzym vlastní certifikát na drogovou nesmrtelnost.

štvrtok, 12. 02. 2015 o 20.00
SILNÉ REČI / stand-up comedy show Jána Gorduliča a jeho hostí web web
Silné Reči tento večer budú mať: Jano Gordulič, Jaro Abaffy, Gabo "Bravčák" Žifčák a Tomáš Hudák
Silné Reči je zoskupenie stand-up komikov pod vedením JánaGorduliča. Život každého z nich je plný výrazných bojov afrustrácii a všetci sú príliš lakomí nato, aby si zaplatili poriadneho psychiatra. Tieto frustrácie si už dva roky liečia pravidelnými, pre každého okrem nich samých vtipnými komediálnymi monológmi v stand-up comedy show.
Naegocentrické vystúpenia účinkujúcich tejto comedy show sa pravidelne chodia pozerať ľudia všetkých vekov a profesných
zameraní. Baviť sa na cudzom nešťastí je podľa našich zistení rovnako atraktívne pre 20 ročných študentov, 30 ročných
podnikateľov, či 50 ročných otcov a matky rodín. Humor, hovorené slová, narážky na Slovenské reálie a situácie ktoré zažil každý sú univerzálne a pobavia takmer akékoľvek publikum (trošku menej pozitívnych reakcií sme však zaznamenali u voličov ľavicových politických strán nad 80 rokov a latentných alkoholikov s nižším ako stredoškolským vzdelaním).

piatok, 13. 02. 2015 o 20.00
GRABSTEIN - RAMMSTEIN REVIVAL web
sobota, 14. 02. 2015 o 19.00
SAVATAGE - Streets: A Rock Opera performed by "TRANS CARPATHIAN ORCHESTRA"
+ supports: FREEBIRD + DAXMANS
Kultový koncepčný albumový klenot zo začiatku deväťdesiatych rokov z dielne legendárnej americkej skupiny SAVATAGE zaznie v celej svojej dĺžke od začiatku do konca v prevedení starostlivo vybraných členov skvelých slovenských rock/metalových kapiel:
CASTAWAY, SUNITY a ALICE COOPER REVIVAL.
Kapela zostavená špeciálne pre tento účel vzdáva poctu svojej obľúbenej bande a albumu, ktorý by mal dôverne poznať každý fanúšik tvrdšej gitarovej muziky. Vystúpenie dáva dôraz na hudobné prevedenie ako aj atmosféru a dramatickosť diela a v neposlednom rade aj na jeho mimohudobný odkaz.
Večer otvoria a uzatvoria hudobní hostia, ktorí budú priebežne upresnení.

streda, 18. 02. 2015 o 18.30
Literárno-hudobný VEČER NULA
Pozývame vás na februárový Večer NULA, prvý tohtoročný. Vystúpi vaša Generácia NULA v zložení Peter Papšo, Marcel Páleš, Paol Korba, Ľudovít Majer, zaznie aj tvorba nuláčky Janky Olejovej v podaní úžasných hlasov, priam rádiohlasov Katky Kovačechovej a Gabiky Tomajkovej. O skvelú hodbu sa postará kapelka 220 Voltov. A keďže Večer NULA, tak musí byť aj špeciálny hosť, tentokrát Ivan Baláž Kráľ.
piatok, 20. 02. 2015 o 20.00
SNOVONNE (USA/FIN/SVK) web web
Snovonne je progressive-rock-metal-avatgardná speváčka, skladateľka a producentka, ktorá v súčasnosti pôsobí a striedavo žije v Anglicku, Nemecku a Spojených štátoch amerických. So svojou kapelou dosiaľ vydala dvojicu štúdiových albumov - "It's Sno, Baby – Not Sugar" a "The Nightmare Bride", ktorý obsahuje aj duet so spevákom švédskej kapely Soilwork - Björnom Stridom. Titulná skladba albumu "It's Sno, Baby – Not Sugar" je použitá v hernej konzole Rock Band.
JTR SICKERT (ITA)
web
Fúzia elektroniky a metalu - Groove Electronic Metal, tak sa dá charakterizovať hudba tejto talianskej kapely, ktorej prvý album "You deserve panic" bol hudobnými kritikmi vyhlásený za najlepší undergroundový album roku 2009 v Taliansku. Rovnako dobre bol prijatý odbornou tlačou v celej Európe.
HECATE web
Modern gothic metal s industrial podmazom je späť! Nakoľko spevák Mario Maslík je dlhodobo odcestovaný a kapela nechce stagnovať, ich rady na zatiaľ neurčitú dobu posilní nový vokalista - Marek "Fajo" Falat (ex-SURGICAL DISSECTION).

sobota, 21. 02. 2015 o 19.00
(PO)FAŠIANGOVÁ VESELICA spojená s POCHOVÁVANÍM BASISTU
VZNCH & ROCK REUNION
sobota, 28. 02. 2015 o 19.00 - koncert je preložený na jeseň 2015 (presný termín zatiaľ nevieme)
CLAWED FOREHEAD (IRAN/CZ) web
+ supports
Neobvyklá kombinácia tvrdej hudby s klasickými nástrojmi (husle, dve violoncellá, bicie, spev) a prelínanie dvoch svetov, Blízkeho Východu (perský spevák Soheil Shadloo) a Európy.

štvrtok, 05. 03. 2015 o 19.00 - turné zrušené (už tretíkrát)!!!
DAVOVÁ PSYCHÓZA web
+ support
piatok, 06. 03. 2015 o 20.00
BROKEN RAIN + HOSTIA - KRST ALBUMU web
Banskobystrická kapela Broken Rain vychádza z klasického hard rocku a heavy metalu a spája ich s prvkami moderných metalových žánrov. Broken Rain s úspechom predskakovali britským legendám Uriah Heep, absolvovali spoločné koncerty s kapelami ako napríklad Dalriada (Maďarsko), Spiritrow (Taliansko), Stillborn (Taliansko), Anvil Therapy (Taliansko), Merge (Francúzsko), Under A Curse (Taliansko), Diamond Falcon (Rakúsko) alebo Lord Volture (Holandsko).
Debutový album vznikol v produkcii Luba Lichého (Hematit, Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll, Metalinda, Clear, JB...).
Na jeho krste si s kapelou zahrá
sláčiková sekcia, gitarista Igor Fudra (Hematit, Xage, Aeroplane, Tiaxait), spevák a gitarista Alek Malo (Hematit, Dolly Booster, Vestis Kabát Tribute), klávesista Peter Komora (Peacock Ball) a ďalší hostia.
sobota, 07. 03. 2015 o 20.00
...A NARODIL SA MEJLA - NARODIL SA UNDERGROUND web
Spomienkový koncert na Milana "Mejlu" Hlavsu, českého hudobníka, skladateľa a speváka, spoluzakladateľa kultovej undergroundovej kapely PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, člena kapiel DG 307, PÚLNOC, FICTION, GARÁŽ, pri príležitosti jeho nedožitých 64-tých narodenín (narodil sa 6. 3. 1951). Účinkuje PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE REVIVAL.
pondelok, 09. 03. 2015 o 20.00
DESIRE FOR SORROW (CZ) web
Démonický black metal, ktorý vás zaručene zdvihne zo stoličky.
+ support
štvrtok, 12. 03. 2015 o 18.30 - dobrovoľné vstupné
DIVADLO ZUŠ JÁNA CIKKERA (Banská Bystrica)
uvádza tragikomédiu na motívy hry Tennessee Williamsa: NEDEĽA PRE BOLESŤ AKO STVORENÁ.
Príbeh troch žien a ich problémov vo vzťahoch medzi sebou, ale aj k mužom a láskou.
piatok, 13. 03. 2015 o 19.00
REBEL FEST vol. 7
THE BUSINESS (UK) web
DERKOVBOIS (HU)
ROZPOR
MUNICIA

sobota, 14. 03. 2015 o 20.00
BYSTRICA HRÁ AC/DC web
Špeciálny koncert (nielen) banskobystrických muzikantov pri príležitosti smutného výročia smrti speváka legendárnej skupiny AC/DC - Bona Scotta (R.I.P. - 19. 2. 1980).
Zatiaľ potvrdení účinkujúci:
ROCK REUNION
VZNCH
JB
SUNITY
BLACK JACK

piatok, 20. 03. 2015 o 19.00
HANBA (CZ) / hc-punk web
REPELENT SS (CZ) / punk rock web
POINT BLANK RANGE / hardcore web
piatok, 21. 03. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
STAR WARS vs GREASE PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

piatok, 27. 03. 2015 o 20.00
ŽIVÉ KVETY web
Slovenská undergroundová skupina, ktorá vznikla v Bratislave v roku 1994, okolo speváčky a textárky Lucie Piussi.
DÁŠA VOKATÁ & OLDŘICH KAISER (CZ) web
Legenda undergroundu a komerčný seladón vyrážajú na svoje prvé slovenské turné!!!
DÁŠA VOKATÁ
- pesničkárka a poetka, ktorá je svojim osudom úzko spätá s históriou českého undergroundu.
OLDŔICH KAISER - legendárny herec, geniálny komik, burlivák a muzikant.
sobota, 28. 03. 2015 o 20.00
TRY web
+ support
streda, 01. 04. 2015 o 19.00
JURAJ HNILICA & BAND web
Spievajúci blázon zo slovenských lazov
Juraj „Ďuri“ Hnilica bol donedávna známy ako líder martinskej undergroundovej rockovej kapely Bačova Fujara. Na jeseň minulého roku vydal svoj sólový album s názvom Dovoľte mi predstaviť sa Vám.
piatok, 03. 04. 2015 o 20.00
RENÉ LACKO & DOWNTOWN BAND - KRST NOVÉHO CD web
Vynikajúci inštrumentalista, ktorého štýl je ovplyvnený celou radou gitaristov, od B. B. Kinga cez Erica Claptona až po Jimmiho Hendrixa. Bol to práve spôsob, akým interpretuje Hendrixove skladby, ktorý mu vyniesol medzinárodné uznanie.
streda, 08. 04. 2015 o 19.00
WHISKYHO CESTOVATEĽSKÉ KINO - INDIA web
Viac ako 2 roky strávené v Indii počas trinástich ciest, magické Varanásí, sikhsky Amritsar, budhistická Dharamsala, špina a zhon obrovských veľkomiest ale aj krása Himalájí či pláží odľahlých Andamanských ostrovov, tajomný Ladakh alebo uzavreté himalájske kráľovstvo Sikkim...aj o tom bude reč na Whiskyho cestovateľskom kine venovanom asi najzaujímavejšej krajine sveta.
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil 63 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Venezuelu, Laos, Kamerun, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Peru, Sumatru, Austráliu,Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...
Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov

piatok, 10. 04. 2015 o 20.00
MAMBA DASHA web
Mini Tour 2015
štvrtok, 16. 04. 2015 o 19.00
CHIKI LIKI TU-A web
+ support
piatok, 17. 04. 2015 o 20.00
INÝ SMER - RIŠO ZO ŽUŽULETY
+ DÍDŽEJ VRAŽDA - DÍDŽEJ TENTATO - DŽUKEL
Jeden z členov legendárnej skupiny
ŽUŽULETA, Rišo vydáva v o febrúrai 2015 nový album s názvom INÝ SMER.
Pri tejto príležitosti sa rozhodol urobiť niekoľko koncertov. Jeden z nich bude aj v u nás v Banskej Bystrici. Budete mať možnosť počuť nefalšovaný 100% Slovenský rap, od človeka ktorý stál pri zrode tejto kultúry u nás. Kto by nepoznal sklaby ako Kam Ideme, Prečo?, Čo sa dá robiť, alebo Žužuleta, kotré vyšli ako na EP od tejto skupiny tak aj na legendárnych kopiláciach
ZVUK ULICE. Okrem toho ešte možete počuť na mikrofóne aj Džukla z Podunajských Biskupíc, a za garamofonmi dídžeja Tentatodídžeja Vraždu. Pred a po koncerte samozrejme žúr a hudba z ozajstných vinylov. Na koncerete sa bude dať okrem nového albumu Riša zo Žužulety kúpiť aj staršie nahrávky od skupín ako MDŽ-kári , Zlá kombinácia, a nejaké ďalšie platne.
Nepremeškajte túto jedinečnú možnosť vypočuť niečo jedinečné naživo.

sobota, 18. 04. 2015 o 20.00
UHOL DOPADU web
+ supports
sobota, 16. 05. 2015 o 20.00
NIRVANA REVIVAL BAND web
Koncert najlepšieho revivalu NIRVANY (a nielen na Slovensku) pri príležitosti smutného výročia tragickej smrti Kurta Cobaina (R.I.P. - 5. 4. 1994).
sobota, 16. 05. 2015 o 20.00
LIVEBAND - BON JOVI REVIVAL web
+ supports

piatok, 24. 04. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
90-te ROKY PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.

utorok, 19. 05. 2015 o 19.00
WHISKYHO CESTOVATEĽSKÉ KINO - KAMERUN web
Odľahlé horské kráľovstvá, tropické západoafrické pralesy, Pygmejovia, šamani, šimpanzy,  ale aj pouličné grily , obrovská metropola Douala či ľudoprázdne pláže Guinejského zálivu...aj o tom bude reč na Whiskyho cestovateľskom kine o Kamerune.
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil 63 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Venezuelu, Laos, Kamerun, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Peru, Sumatru, Austráliu,Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...
Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

piatok - sobota, 19. - 20. 06. 2015, Amfiteáter Banská Bystrica
ROCKSCAPE 2015 web
Priatelia a je to tu. Po roku sa opäť stretneme na festivale plnom hudby, lásky a slobody, na festivale ROCKSCAPE 2015.

Zatiaľ potvrdení účinkujúci:


HORKÝŽE SLÍŽE
Naivne punková legenda z Nitry. Ich recesistickú tvorbu určite netreba predstavovať
PARA
Bratislavská poprocková formácia, ktorá tento rok oslavuje 20. výročie od svojho vzniku, je dlhodobo považovaná za jednu z najlepších koncertných kapiel na Slovensku
SENDREIOVCI
Rómske hudobné zoskupenie okolo Vlada Sendreia
CHIKI LIKI TU-A
Špecifická multižánrová trojica z Prešova tento rok vydáva očakávaný nový album a po jarnom klubovom turné určite vylezú na svetlo open air pódií v skvelej forme
PUDING PANI ELVISOVEJ
Najlepšia koncertná kapela roka 2010, ktorá pred dvadsiatimi rokmi vznikla ako svojská odpoveď na vtedy populárne britpopové kapely, sa po krátkej pauze vracia na koncertné pódiá
ZLOKOT
Oceňovaná hviezdna zostava, na čele s rapperom Lyrikom, ktorá si podľa vlastných slov razí vlastný štýl slovenskou hudobnou scénou
FREIRAUM 5
Momentálne jedna z najpopulárnejších rakúskych rockových kapiel s vynikajúcim spevákom
GREXABAT
Známa hard-rocková formácia vyráža opäť na pódiá s novým albumom
BAD KARMA BOY
Indie rockové trio z Bratislavy, ktoré založil gitarista skupiny Para, ponúka slovenské piesne s osobitou atmosférou a kvalitným spevom
FROM OUR HANDS
Pôvodne punkrocková kapela z Bratislavy, absolvovala počas svojej existencie hranie na viacerých veľkých festivaloch a predskakovala kapelám ako InéKafe či českým Sunshine na vypredaných turné
VRBOVSKÍ VÍŤAZI
Súrodenecké duo z Vrbového je raritným predstaviteľom žánru “priemyselný folklór“, hraným na autentických, doma vyrobených nástrojoch. Ich koncerty sú jedinečným zážitkom
...a mnohí ďalší
sobota, 31. 10. 2015 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
HALLOWEEN PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.