piatok, 04. 04. 2014 o 19.00
NEW HOPE TOUR 2014
PRINCESS KNOCKED OUT THE GARDENER web

HARD TO SAY web

EVERYTHING WE HAVE (CZ) web


sobota, 05. 04. 2014 o 19.00
BYSTRICA HRÁ NIRVANU

Koncert pri príležitosti smutného výročia tragickej smrti Kurta Cobaina (R.I.P. - 5. 4. 1994)
BRAINSCAN
SCHODY
JB
THE CHRISTMAS
MARINGOTKA

sobota, 12. 04. 2014 o 20.00
VLADIMÍR MIŠÍK & ČDG (CZ) web

piatok, 18. 04. 2014 o 19.00
ANGER THE CONTINENT TOUR 2014
PSY:CODE (DEN) web

Jsou moderní metalová sebranka, jejíž hudba přesně vystihuje pojetí moderní metal. Hudba vyskládaná na progresivních strukturách plná těžkotonážních riffů, tepající rytmiky, tíživé atmosfery odkazující na pořádně metalický hardcore doplněná texty jenž do obecenstva doslova plivou všechnu špínu a frustrace ze současného světa.... To jsou dánští PSY.CODE!
Jejich druhé album „Cause And Neglect“ vydané prostřednictvím Mighty music production skupina přijiždi zpropagovat i do našich končin.
PSY.CODE jsou jednou z nejúspěšnějších dánských extrémních metalových skupin, která se společně s Raunchy či Mnemic dokázala prosadit se svojským pojetím metalického hardcoru i daleko za hranicemi své rodné hroudy o čemž svědčí i účast na několika evropských turné kde se představili po boku dánských death metalových legend Illdisposed či na společných koncertech se Slayer či Mastodon...
Věříme že tato skupina pro Vás bude skutečnou lahůdkou...
ANIME TORMENT (CZ) web
Kapela Anime Torment vznikla na podzim roku 2007. Od té doby došlo k několika změnám v sestavě a v lednu 2011 vzniklo EP Sakura, které zakončuje období s dnes již bývalými členy. Na jaře 2011 přichází nový kytarista, se kterým kapela mění radikálně svůj styl, á la The Black Dahlia Murder – moderní death metal. 
Za pět let své existence odehráli kluci přes 200 koncertů. Po dvou letech navštívili i několik sousedních zemí. Na jaře 2011 se vydali na své první tour, během které zahráli např. v Holandsku a na podzim téhož roku zavítali do Belgie a na Slovensko. V tuto dobu nahráli singl Domestication a po té na jaře 2012 vydávají svůj debut DEATHWISH, který jim křtí dánská kapela THE PSYKE PROJECT. S těmito dánskými řezníky po té jedou společnou tour, kde nabírají zkušenosti, které předvádějí na letních festivalech. Vrcholem léta je zahrání na MORu. Nyní kapela pracuje na novém materiálu a připravuje se na společnou tour opět s dánskými THE PSYKE PROJECT, se kterými opět projíždějí pár evropských států. Po této tour odchází zakládající člen Jirka a AT zůstávají ve čtyřech. Na podzim roku 2013 kapela nabírá hostujícího kytaristu Patrika z mladé tech. metalové bandy SWARM a začínají makat na novém materiálu, který má vyjít na jaře 2014 pod hlavičkou nového labelu SUNDEATH Rec...
ENEMIST (CZ) web
Banda založena v dubnu 201, která si své první vystoupení střihla až ke konci minulého roku.Členové kapely nejsou žádní nováčci, mají nebo měli co dočinění s kapelami: CRIPPLED FINGERS, 7SINS OF SURVIVING, PROJECT-X, SELF SACRIFICE, ANIME TORMENT, DEXTER´S LABORATORY a NEVER LEFT BEHIND.

štvrtok, 24. 04. 2014 o 19.00
THE CASUALTIES (USA) web

+ supports
piatok, 25. 04. 2014 o 20.00
RENÉ LACKO & DOWNTOWN BAND web

René Lacko sa na hudobnej scéne objavil začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeho štýl je ovplyvnený celou radou gitaristov, od B. B. Kinga až po Erica Claptona a samozrejme Jimmiho Hendrixa. Bol to práve spôsob, akým interpretuje Hendrixove skladby, ktorý mu vyniesol medzinárodné uznanie.
streda, 30. 04. 2014 o 20.00
4D TOUR web

DNA + ČISTÝ CHOV + MIŠO BIELY + G BOD
Prvé oficiálne TURNÉ 4D k novému ALBUMU! Fanúšikovia sa môžu tešiť na EXKLUZÍVNE predstavenie nového albumu, živú kapelu, DJ Jacob Bizzare, svetelnú show, videoprojekcie ale aj na hity ako ZELENÝ DYM, JEDINÁ, SLOBODNÝ alebo UŽ NECHCEM! Nezabudnutelná SHOW 4D aj v našom meste!

PREDPREDAJ VSTUPENIEK:
http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/865/4d-tour--banska-bystrica
piatok, 02. 05. 2014 o 19.00
mini festival 4 KONTINENTY
UNISEX web

KÝBEL MAČIEK
SEXY PAPUČKY REVIVAL
DJ ROBO GREGOR (AFTERPARTY)

Banskobystrická skupina Unisex vo svojom repertoári kombinuje prvky rôznych štýlov ako napr. alternatívny pop alebo dance punk. Koncom roku 2011 vydali debutový album pod názvom Sexy papučky a na jeseň 2013 naň nadviazali druhým albumom Diamantové dedičstvo slovenskej pop-music, ktorý bol pokrstený v Klube 77 bratislavskou skupinou Billy Barman.
V minulosti už Unisex absolvovali koncertné turné so skupinami ako napr. Hudba z Marsu, alebo Vetroplach,  vystupovali s Iné Kafe a mnohými ďalšími hviezdami domácej pop-music.  Zároveň účinkovali na množstve domácich festivalov. Unisex vedia strhnúť fanúšikov svojou energickou koncertnou show a zdravým sebavedomím.
V znamení posledného albumu vyrazí skupina už onedlho na svoje jarné koncertné turné. Okrem vlastnej bezpečne neopočúvanej produkcie, ich fanúšikov čakajú aj vystúpenia špeciálnych hostí zvučných mien.
Na niektorých z koncertov sa predstaví mladá bratislavská skupina Vinyl, ktorá má vo svojom repertoári prerobené domáci hity najmä z posledných dvoch dekád, na vybraných miestach vystúpia dokonca potomkovia Pavla Hammela, alebo Vasa Patejdla, alebo ďalšie domáce hviezdy
Ako skupina s úsmevom hovorí, chceme dokonale nadviazať na odkaz diamantového dedičstva slovenskej pop music.


sobota, 03. 05. 2014 o 20.00
PÁRTY v kostýmoch
REPETE PARTY web
Ďalšia skvelá maškarná párty z dielne Rosey Boletus.
Rozhodnutie, či to budú 80-te, alebo 90-te roky bude na Vás. Rozhodnete hlasovaním na stránke Rosey Boletus.

piatok, 09. 05. 2014 o 19.00
DEBUSTROL (CZ) web

ČAD web
ANSTRATUS web
Česká trashmetalová legenda DEBUSTROL a slovenská metalová špička ČAD na jednom pódiu.
DEBUSTROL - Thrash Metal LEGEnd (CZE)
Debustrol je česká thrashmetalová skupina z Mladej Boleslavi. Bola založená v roku 1986 gitaristom Kolinsom a bubeníkom Melmusom a patrí medzi hlavných priekopníkov thrash metalu na území vtedajšieho Československa. Debustrol má dnes na svojom konte už 12 CD a jedno oficiálne DVD. V kapele se vystriedalo niekoľko členov a momentálne hrá v zostave: Kolins – gitara/spev, Trifid - gitara, Skull II - drums, Zed - bass. Debustrol je dnes už legendou a svojim fanúšikom má stále čo ponúknuť!
ČAD - Hardcore Metal (SVK)
Legendárne svätojurské komando sa v posledných rokoch dostalo do povedomia širokej verejnosti. Víťazstvo v ankete Radio_Head Awards 2011, účasť v kreslenom seriáli Lokal TV + mnohá iná skaza. Aj o tom je "Ťažký Kov" a kto neverí, Pišta Vandal ho naživo presvedčí!
ANSTRATUS - Thrash Metal (BB)
Mladá krv / stará škola! Členovia tejto kapely majú len 17-19 rokov, ale napriek tomu vyhrali slovenské Metal Battle 2014 a v lete si zahrajú na legendárnom festivale WACKEN. Stačí vám?

sobota, 10. 05. 2014 o 20.00
LED ZEPPELIN NIGHT
ELECTRIC LADY /LED ZEPPELIN TRIBUTE/ - UNPLUGGED web

streda, 14. 05. 2014 o 19.00
TRIO OVSEPIAN-CAMARDA-VALIHORA
VARDAN OVSEPIAN (USA) - piáno web
DANIELE CAMARDA (ITA) - basa web
MARTIN VALIHORA (SVK) - bicie web
Pozývame Vás na koncerty medzinárodného tria renomovaných hudobnikov svetovej hudobnej scény, ktorých spája okrem množstva projektov, v ktorých jednotlivo účinkujú, aj spoločné štúdium na prestížnej Berklee College of Music v Bostone.
Trio hrá pôvodné kompozície, v ktorých môžete počuť vplyvy klasiky, etna, moderného jazzu ako aj rôzne iné melodické, silne emotívne motívy. Koncert ponúka veľa zaujímavých interaktívnych momentov, ktoré sú prísľubom veľkého poslucháčskeho zážitku.

piatok, 16. 05. 2014 o 20.00
JUDAS PRIEST NIGHT
ASTACUS - JUDAS PRIEST REVIVAL web


sobota, 31. 05. 2014 o 17.00
FESTIVAL Z LÁSKY

štvrtok, 19. 06. 2014 o 19.00
WHISKYHO CESTOVATEĽSKÉ KINO - MAROKO web
6000 km  najazdených po celom Maroku, šialený Marakéš, Féz a labyrint uličiek jeho obrovskej mediny, výstup na štvortisícový Jebel Toubkal, atlantické aj stredozemné pobrežie, Veľký a Stredný Atlas, Ríf aj Antiatlas, Sahara, neopakovateľná atmosféra mestských aj vidieckych trhov, berberské dedinky v turistami neobjavených oblastiach aj moderné bulváry veľých miest... Aj o tomto bude reč na ďalšom Whiskyho cestovateľskom kine.
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil 58 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 30 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál, Venezuelu, Laos, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...
Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.


štvrtok - sobota, 24. - 26. 07. 2014, Banská Bystrica
ROCKSCAPE 2014 web web
Priatelia a je to tu. Po roku sa opäť stretneme na festivale plnom hudby, lásky a slobody, na festivale ROCKSCAPE 2014.

Zatiaľ potvrdení účinkujúci:

CITRON
Česká heavy metalová legenda.
GHYMES
Oceňovaná legenda world music, čerpajúca inšpiráciu z maďarskej, stredoeurópskej a východoeurópskej ľudovej hudby, kapela, ktorá minulý rok oslávila 30 rokov svojej existencie.
VLADIMÍR MIŠÍK & ETC
Jeden z najvýznamnejších českých rockerov so svojou legendárnou skupinou.
BUTY
Česká rocková partia s charizmatickým frontmanom Radkom Pastrňákom.
SLOBODNÁ EURÓPA
Obľúbená rock n rollová stálica, ktorá tento rok vydáva nový album a oslavuje 25. výročie svojho vzniku.
CHIKI LIKI TU-A
Svojská multižánrová trojica z Prešova, ktorá počas svojej existencie odohrala už viac ako 1000 koncertov.
BROTHERS RASPUTIN
Trojčlenná indie-rocková formácia z Londýna, ktorej živé vystúpenia sú jedinečným hudobným zážitkom.
FREIRAUM 5
Momentálne jedna z najpopulárnejších rakúskych rockových kapiel s vynikajúcim spevákom.
HEĽENINE OČI
Prešovská folk-punk-rocková kapela z východu Slovenska.
KORBEN DALLAS
Kapela sa od svojho vzniku v roku 2010 veľmi rýchlo vypracovala na popredné miesta slovenskej hudobnej scény a naďalej potvrdzuje, že oprávnene.
DRUŽINA
Dlhodobo významní predstavitelia world music, nielen na Slovensku.
BRAINSCAN
Šestica hrajúca moderný alternatívny metal.
POISON CANDY
Krásne dámy s rockovým srdcom, ako víťazky v kategórii skupina na autorskej súťaži Bystrické Tóny 2013, zaslúžene získali miesto na festivale Rockscape.
D'DVERCIA
Jedinečný The Doors Revival s dvomi spevákmi odohrá okrem najznámejších hitov i festivalové verzie menej známych piesní tejto rockovej legendy.
PEACOCK BALL
Hard-rocková formácia z Banskej Bystrice prisľúbila okrem tradičnej energickej show i niekoľko zaujímavých oživení svojho koncertného vystúpenia.
HTŠ ZVOLEN
Mladé spevácke a hudobnícke talenty prídu opäť ukázať, čo sa za uplynulý rok naučili.


sobota, 06. 09. 2014 o 19.00
MODERN MELODIC METAL FEST web
TEMPERANCE (ITA) - modern melodic metal web

OVERTURES (ITA) - power metal web

DOOMAS - melodic dark metal web
TRISTANA - alternative metal web

RIGHTDOOR - power metal web
Priaznivci melodického metalu  Pozor!!! Máte radi Epicu, Leave's Eyes, Amaranthe, Delain či Nightwish??? Ak áno, tak toto je určené práve Vám!!
Na Slovensko prichádza v rámci európskeho turné talianská  moderná  progresívna metalová kapela TEMPERANCE, ktorá Vám príde predstaviť svoj debutový album pod názvom
Temperance vydaným pod hlavičkou Scarlet Records.  Album je v znamení melodického progresívneho  metalu s výraznými prvkami symfonického  a power metalu, okorenené ženskými vokálmi, mužským growlom,  prvkami elektroniky a folku a od začiatku do konca Vás svojou energiou nenechá chladnými.  Album už teraz je vysoko hodnotený hudobnými kritikmi ako úžasná zmes  melodických, ale aj tvrdých  gitár, metalových riffov, prvkov elektroniky a folku, ktorá vyúsťuje do neskutočnej sily a energie. Temperance sľubujú  live show plnú obrovskej  energiu, ktorá Vás strhne. Samotní členovia kapely majú viac ako 10 ročné skúsenosti  na metalovej scény predovšetkým  v pôsobení v známych talianskych metalových kapelách BEJELIT, SECRET SPHERE, HateTyler, ako aj spoluprácou s kapelami Rhapsody of Fire, Dragonforce, Rage, Gamma Ray či Liv´s eyes.
OVERTURES -  talianská dravá power metalová kapela .Táto banda hrá už od roku 2003, ale na svoj prvý album si počkala až do roku 2008 kedy vydali svoje debutové album Beyond the Waterfall. Uznanie  a slávu im zabezpečil až ich druhý album Rebirth vydaný v roku 2010. Tento album sa stretol s pozitívnou kritikou na celom svete. V minulom roku vydali ešte tvrdší album pod názvom Entering the Maze.
DOOMAS túto slovenskú melodic dark doom metalovú kapelku netreba zvlášť predstavovať. Táto kapela sa pohybuje už nejaký ten rok na metalovej scéne a je dôverne známa.  Doomas vystúpi zcela s novou show.
TRISTANA - slovenská alternatívno metalová kapela. Na svojom konte majú zatiaľ dva albumy. Majú bohaté koncertné skúsenosti. Vystúpili ako špeciálny hosť na koncerte Scorpions, Tarot, Lordi, ako aj na rôznych festivaloch napr. Masters of rock, Basinfirefest, Rock pod kameňom, a boli v rokoch 2011 a 2013na turné so skupinou Arakain.
RIGHTDOOR - košická power metalová kapela, ktorá si postupne získava ďalších a ďalších fanúšikov. Je to veľký objav na metalovej scéne a chalani majú veľkú perspektívu do budúcnosti.

lVstupenky sa predávaju cez sieť TICKETPORTAL za 7 eur. Na mieste 9 eur do 20 hodiny, po 20 hodine 10 eur.


sobota, 20. 09. 2014 o 20.00
DEPECHE MODE PARTY vol. 7 web
Pozývame Vás už na SIEDMU z čiernych osláv kultovej skupiny DEPECHE MODE.


sobota, 27. 09. 2014 o 19.00
BYSTRICA HRÁ METALLICU

Koncert pri príležitosti smutného výročia tragickej smrti Cliffa Burtona (R.I.P. - 27. 9. 1986)
sobota, 25. 10. 2014 o 19.00
BETRAYERS OF BLOOD Pt. 9
ŽREC (CZ) - pagan folk metal web

+ 4 more bands

štvrtok, 20. 11. 2014 o 19.00
XINDL X (CZ) web
(vlastním jménem Ondřej Ládek, (nar. 16. 8. 1979) je český písničkář a scenárista.
V říjnu 2008 natočil s producentem Jiřím Maškem debutové album Návod ke čtení manuálu, za které získal zlatou desku a 3 nominace na cenu České hudební akademie Anděl v kategorích píseň roku (Anděl), videoklip roku (Anděl) a folk a country album. Videoklip k písni Anděl z tohoto alba se stal nejsledovanějším českým videem na Youtube s více než 7.000.000 přehrání.
V říjnu 2010 natočil s producentem Daliborem Cidlinským Jr. album Praxe relativity, ze které pochází úspěšné singly Dysgrafik, Láska v housce (duet s Olgou Lounovou), Chemie a Nejlepší kuchař. Xindl X za album získal zlatou desku a 3 nominace na cenu České hudební akademie Anděl v kategorích píseň roku (Láska v housce), videoklip roku (Láska v housce) a zpěvák roku. Píseň Láska se v červnu 2010 stala nejhranější písní v českých rádiích. Tentýž rok získal Xindl X ocenění skokan roku v anketě Český slavík.
Xindl X ve své hudbě kombinuje hiphopové frázování s popem, folkem, country a dalšími styly. Těžištěm písní však zůstávají písňové texty, ve kterých má stejnou váhu pokus o osobní výpověď jako smysl pro ironii.

piatok, 21. 11. 2014 o 19.00
HODOŠTIAK FEST vol. 10
10. ročník festu bez prerušenia od roku 2005. Máte sa na čo tešiť!
PIVNICA (hardcore punk) web
- 11 rokov na scéne - krst nového albumu
+ supports
piatok, 19. 12. 2014 o 19.00
HELENINE OČI web

piatok, 16. 01. 2015 o 19.00
INÉ KAFE web