Vajcová kríza zažehnaná! Heľenine Oči prichádzajú s novým albumom Vajco

Fanúšikovia známej prešovskej kapely Heľenine Oči sa môžu tešiť na jej štvrtý štúdiový album. Kapela k nemu v piatok spustila predpredaj na svojej webovej stránke. Vďaka tomu ho budú mať najvernejší priaznivci skupiny doma o pár dní skôr, než sa dostane do oficiálnej distribúcie.

Heľenine Oči s ich povestným humorom na svojej stránke uvádzajú: „Vajíčkovú krízu sa možno podarí na Slovensku zažehnať vďaka najlepšej a zároveň najskromnejšej kapele na svete – prešovským Heľeniným Očiam. Sme jediná kapela, ktorá sa postarala o to, aby v žiadnej rodine nechýbalo Vajco. Kúp Vajco – zachrániš Vianoce!“

Vajco sa totiž volá ich nový dvojalbum, ktorý sa dostane na pulty predajní už v decembri. „Názov Vajco sme zvolili kvôli tomu, že je to podľa nás krásne východniarske slovo. Keď niekto povie vajco, je jasné, odkiaľ pochádza. Zároveň je tento názov ľahko zapamätateľný a ľahko použiteľný leit motív v rámci marketingu kapely,“ smeje sa líder skupiny Martin „Lynch“ Mihalčín.

Na dvojalbume sa nachádza 18 autorských piesní, ktoré kapela rozdelila na dva samostatné nosiče, Vajco namäkko a Vajco natvrdo. Už samotné názvy prezrádzajú, akým štýlom sa ktoré bude uberať. Prvé CD tvorí deväť poväčšine akustických piesní, zatiaľ čo Vajco natvrdo obsahuje ďalších deväť songov, ktoré kapela poňala skôr metalovo či punkovo. Aj počet skladieb je symbolický. „Práve plynie 18. rok od vzniku kapely,“ vysvetľuje spevák. Zároveň dopĺňa, že si kapela naplánovala pokrstiť album na všetkých koncertoch, ktoré odohrá v roku 2018. Vzhľadom k tomu, že Heľenine Oči patria k najčastejšie koncertujúcim kapelám na Slovensku, bude to určite ťažko prekonateľný rekord v počte krstov.

Predpredaj albumu odštartoval 24. novembra. Tí, ktorí si ho predobjednajú, by mali mať Vajco doma v piatok 8. decembra, navyše podpísané celou kapelou. Oficiálny predaj v kamenných predajniach sa spustí 11. decembra, čo znamená, že pred Vianocami bude Vajec dostatok pre všetkých.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Edo Kopček.

Zdroj: https://hudba.zoznam.sk/spravy/25-11-2017-vajcova-kriza-zazehnana-helenine-oci-prichadzaju-s-novym-albumom-vajco/